T-Group má mistry světa!

Na přelomu listopadu a prosince roku 2019 se členové T-Group zúčastnili Mistrovství světa ve stepu. A brněnští stepaři reprezentovali Českou republiku opět velice úspěšně. Jako každý rok jsme patřili k nejúspěšnějším státům, co se počtu medailí týká a stepaři z T-Group do této sbírky úspěchů přispěli velkou měrou.

V dětské kategorii vybojovala medailové umístění Nela Dvořáková, která skončila bronzová, Jakub Winter se stal dokonce mistrem světa mezi sólisty! Napodobil tak zakladatele studia Tobiáše Košira a stal se tak jedním z mála sólových mistrů světa mezi českými stepaři. 

Ani naši junioři se na mezinárodní scéně neztratili a vybojovali hned čtyři finálové pozice, jednu z nich dokonce v kategorii královské, tedy mezi formacemi. Jako obvykle byl line up formací nabitý konkurencí, což činí z umístění stepařů z T-Group obrovský úspěch. “Po třetím místě na MČR je takto skvělý výsledek ve světové konkurenci obrovským zadostiučiněním. Jsme hrdí, že se tvrdá práce vyplatila a podařilo se urvat pro Česko mezi formacemi takto skvělý výsledek,” zhodnotil úspěch zakladatel T-Group a choreograf formace Tobiáš Košir.

Úspěchy se mohou pochlubit i naši trenéři Matěj Okleštěk a právě Tobiáš Košir, kteří společně v kategorii dvojic vybojovali stříbrnou medaili. Tobiáš Košir pak připsal České republice další úspěch, když zvítězil v sólové kategorii dospělých a stal se tak posedmé mistrem světa.

V T-Group ale nejde jen o medaile, proto jsme hned po příjezdu z německé Riesy zahájili přípravu na další rok!