T-Group podporuje Zdravotního klauna!

Konec prázdnin a T-Group příměšťák s sebou přinesli jedinečnou příležitost udělat něco pro dobrou věc, a zároveň vykouzlit úsměv na tváři nejen účastníkům našeho tábora, ale snad také těm, kteří v životě tolik štěstí neměli. 

Tématem našeho T-Group příměšťáku byl cirkus. Proč tedy nevyužít skvělé příležitosti k podpoře dobré věci? Zakoupením klaunských nosů jsme podpořili dobročinnou organizaci Zdravotní klaun a máme z jejich práce nesmírnou radost!

Zdravotní klaun je dobročinná organizace s národní a mezinárodní působností, která od roku 2001 pomáhá dětským i geriatrickým pacientům procházet procesem léčby s úsměvem. V České republice působí 86 profesionálních Zdravotních klaunů, kteří pravidelně navštěvují 63 nemocnic, 8 domovů pro seniory a 1 hospic.

Posláním Zdravotních klaunů je tvořit uvolněné prostředí nejen ve zdravotnických zařízeních, přinášet radost a dobrou náladu na místa, kde se jich příliš nedostává. Chceme odbourávat stres nejen pacientů, ale i jejich rodičů a příbuzných. Zkvalitňovat seniorům podzim života v domovech a v neposlední řadě těšit a vyvést ze stereotypu i samotný zdravotnický personál.

Podpořte také Zdravotního klauna na tomto odkazu: https://www.zdravotniklaun.cz/chci-pomahat/darujte-nyni/