8. 6. 2020

Adam Košir

Kurz pro budoucí trenéry je v plném proudu!

Unikátní projekt odstartoval začátkem nového roku v T-Group.

Tobiáš Košir a Adam Košir spustili první trenérský kurz, kde se mladí talentovaní stepaři učí trenérskému řemeslu. “Chceme, aby trenéři působící v T-Group měli dostatek informací o hodnotách, které v u nás předáváme, o trenérských metodách a hlavně aby uměli pracovat kvalitně s dětmi ve studiu,” vysvětlil Adam hlavní cíle tohoto programu.

 

Rozsah kurzu je zhruba 65 praktických a přednáškových hodin, 50 hodin domácí přípravy a nespočet lekcí, kde budou budoucí trenéři asistovat současným trenérům v T-Group. “V současné době se sedm z deseti účastníků kurzu už nějak podílí na našich trénincích. Nepočítáme s tím, že by kurz dokončili všichni, trénování není pro každého. Zatím jsem ale nadšený, že se velká část účastníků se chce aktivně zapojit a spolu s námi měnit nejen stepařský svět,” doplnil garant kurzu Adam Košir.

Na praktické lekce se soustředí zejména Tobiáš Košir. “Mým cílem je vysvětlit práci s dětmi na samotném tréninku, co by které dítě mělo umět v jakém věku a podobně. Dále se snažím předat, jakými způsoby se dá vytvářet choreografie, hledat hudba a třeba i jak si rozložit práci do sezóny, aby byl výsledek co možná nejlepší,” představil svou část programu zakladatel studia.

Součástí programu jsou také přednášky externistů, například mistryně světa ve stepu Cory Lunny, baseballového trenéra Mariána “Čoča” Krásneho, kondičního trenéra olympioniků Petra Košira a za sebou mají mladí trenéři i workshop iniciativy Zrcadlo sportu.

První dojmy už mají v sobě i účastníci tohoto pilotního projektu T-Group. “O trénování jsem tímto způsobem nikdy nepřemýšlel. Všechno to jsou pro mě novinky. Bavíme se o hodnotách, o zdravém pohybu, vývoji dětí a podobně. Jsem zvědavý, jak to bude probíhat dál,” zhodnotil stepař dospělé formace, sólista a hlavně člen T-Group Petr Bezoušek. 
V současné době se Trenérského programu PRO účastní: Matěj Okleštěk, Petr Bezoušek, Jakub Matoulek, Adéla Jelínková, Veronika Ovečková, Kateřina Krutilová, Kristýna Debsová a Sára Gladišová.

https://t-group-dance.cz/wp-content/uploads/2020/06/TP_PRO.pdf

Mohlo by vás také zajímat

9. 12. 2019

Adam Košir

Máme první PROMO video

Podařilo se! Máme první propagační video pro T-Group.

12. 12. 2019

Adam Košir

T-Group má mistry světa

Na přelomu listopadu a prosince roku 2019 se členové T-Group zúčastnili Mistrovství světa ve stepu.

8. 3. 2020

Adam Košir

Tobiáš a Sára ve finále talentu zazářili!

Tobiáš Košir, Sára Titzová a více než 30 stepařů z T-Group v hlavním vysílacím čase ve finále Česko Slovensko má talent 2019.

1. 8. 2019

Adam Košir

Kurzy stepu pro začátečníky v angličtině

Pokud se chcete naučit základům stepu a současně zvládnout i základní komunikaci a slovní zásobu v angličtině, jsou kurzy pro začátečníky právě pro vás.

Všechny články