6. 10. 2020

Adam Košir

T-Group zakončilo první trenérský program. Uspělo osm mladých trenérů

Velký okamžik pro celé studio. Po půl roce tvrdé práce dokončilo celkem osm mladých trenérů T-Group Young Coaches Program, ve kterém více než 150 hodin pracovali na svých trenérských i jiných dovednostech.

“Během programu jsem získala spoustu nových informací a poznatků, které můžu využít nejen při trénování dětí. Díky praktickým hodinám, kde jsme pomáhali s dětmi na trénincích, se cítím v roli trenérky na lekcích jistá a připravená,” zhodnotila půlroční snažení nová trenérka dětské formace, začátečníků a dětské techniky stepu Josefa Vysloužilová.

Program se skládal z 50 hodin teoretických přednášek a praktických cvičení, nejméně 50 hodin domácí přípravy a zhruba 50 hodin praktické výuky v rámci našeho studia. “Chtěli jsme nabídnout zájemcům intenzivní kurz, který ukáže práci trenéra z nové perspektivy. Spolupracovali jsme i s mnoha zkušenými trenéry, kteří do studia přišli a předali své zkušenosti. Všichni absolventi dostali v T-Group nabídku trenérské pozice. Věříme, že se v praxi osvědčí,” vysvětlil garant programu a předseda spolku Adam Košir.

V rámci trenérského kurzu byla řešena například tato témata:

 • Zdravý pohyb a předcházení zranění
 • Skladba tréninkové jednotky
 • Motivace sportovce, týmové hodnoty
 • Nastavování pravidel v týmu
 • Zdravá výživa a zdravý životní styl
 • Základy sportovní psychologie
 • Tvorba choreografie, výběr hudby, kostýmu atd.
 • Warm up techniky, způsoby protahování a mnoho dalšího

Trenérský program zkomplikovala karanténa, ale všichni byli ihned připraveni se přesunout do online prostředí. “Paradoxně jsme v karanténě věnovali maximum času získávání praxe. Trenéři měli na starost naše stepaře v době karantény a měli za úkol zajistit, že budou pravidelně trénovat i doma. Nedokážu si představit lepší test odolnosti. Bylo to stresující období a tato trenérská skupina se s tím poprala na výbornou,” doplnil Adam. Trenéři se aktivně podíleli i na programech T-Group Live a T-Group LEVELS

O praktickou část kurzu ve studiu se postaral zakladatel T-Group Tobiáš Košir. “Mým cílem bylo představit trenérům systém, jakým vedeme ve studiu děti a jak je naučit nejen jednotlivé stepařské kroky, ale i celé choreografie. Důraz bylo potřeba klást na rytmická cvičení a způsob jak dětem předat nějakou znalost a zkušenost. To ve stepu není vůbec jednoduché,” zhodnotil Tobiáš průběh praktické části.

Mezi externími trenéry, kteří předali svou zkušenost v rámci trenérského programu byli například:

 • Cory Lunny – mistryně světa ve stepu a choreografka z USA
 • Zrcadlo sportu – projekt na podporu sportovců a trenérů se zaměřením na motivaci a kvalitní rozvoj mladých sportovců
 • Marián Krásny – trenér baseballu, pohybový trenér, mentální trenér
 • Petr Košir – kondiční trenér, trenér několika olympioniků

V pořadí druhý kurz pro mladé trenérské naděje plánuje T-Group udělat na začátku roku 2021. V tomto systému by tak měla vzniknout stabilní a kvalitní trenérská základna, která bude sdílet stejné cíle a tréninkové metody.

Úspěšnými absolventy prvního trenérského kurzu T-Group Young Coaches Program jsou: Josefa Vysloužilová, Matěj Okleštěk, Adéla Jelínková, Sára Gladišová, Kristýna Debsová, Kateřina Krutilová, Veronika Ovečková a Petr Bezoušek. 

Související témata

Mohlo by vás také zajímat

8. 6. 2020

Adam Košir

Kurz pro budoucí trenéry je v plném proudu!

Unikátní projekt odstartoval začátkem nového roku v T-Group.

24. 9. 2020

Adam Košir

Napsali o nás: Step žije, chce dokázat mladý mistr světa!

O T-Group je zase slyšet. Po řečkovickém zpravodaji ŘEČ a Brněnském Metropolitanu se naše studio dostalo do dalšího média.

Všechny články